Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 246 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

O moim bloogu

Bez ogródek piszę co mi leży na sercu. Korzystam z wolności słowa.

Nowa inicjtywa medialna. Nowy numer w każdą środę. Do zamówienia w wersji elektronicznej całkiem za darmo na micho2110@wp.pl ZAPRASZAM I POLECAM

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 145983

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ankieta

Czy uważasz, że zmiana tytułu "Tygodnika Bardzo Prawicowego" byłaby dobrym pomysłem ?
Cenię sobie transparentność więc nie wspieram Owsiaka

wtorek, 13 stycznia 2015 8:20

Przede wszystkim Owsiak aspiruje do miana autorytetu i czołowego dobroczyńcy III RP. Taka osoba powinna być kryształowa, o nieposzlakowanej opinii, wysokiej kulturze osobistej i honorze. Owsiak jest całkowitym zaprzeczeniem tych cnót.

 

Po pierwsze, w toczącym się niedawno procesie – sądprzyznał rację blogerowi – Piotrowi Wielguckiemu w sprawie istnienia mechanizmu transakcji w trójkącie WOŚP – „Złoty Melon” – „Mrówka Cała” (te dwie ostatnie, to spółka i firma Owsiaka). Po drugie, kiedy sąd zaczął interesować się „Mrówką”, dokonano jej likwidacji a do życia powołano nowy twór: „Jasną Sprawę”. Jak tłumaczył Wielgucki:

 

„Istnieje firma-dostarczyciel pieniędzy, czyli WOŚP, jest spółka-słup, czyli „Złoty Melon” i zwykła, prywatna firma krzak, czyli beneficjent operacji finansowych. Teraz jest to „Jasna Sprawa”. Ta prywatna firma świadczy usługi na rzecz WOŚP i ZłotegoMelona i pobiera za to pieniądze”.

 

Po trzecie, Jerzy Owsiak konsekwentnie odmawia wykonania wyroku sądu który nakazał ujawnienie ksiąg rachunkowych. Lider WOŚP próbował się ratować przynoszeniem do sądu „kilkunastu nieistotnych i wewnętrznie sprzecznych świstków, z czego spora część została wyprodukowana w Excelu” – jak pisał Matka Kurka.

 

Kłamstwem było również mówienie, jakoby wszystkie imprezy towarzyszące WOŚP były organizowane całkowicie za darmo. Jak ujawnił lider zespołu TILT, organizatorzy gotowi byli płacić artystom, a niektórzy wręcz traktowali występy w ramach „Orkiestry” jako wyjątkowo udane „żniwa” finansowe.

 

Sprawa kolejna, to ujawnione na antenie Telewizji Republika przez Jana Pospieszalskiego fakty odnośnie współpracy Owsiaka z polonijną firmą „Carpatia”. Firma ta, prowadzona przez Jana Załuskę miała być przykrywką dla wojskowego wywiadu, a sam Załuska zdaniem ekspertów był konfidentem komunistycznego wywiadu, a później pracował dla WSI. Co robił w niej Owsiak? Chciałbym wiedzieć.

 

Wreszcie czas na stosunek Owsiaka do niewygodnych mediów, czy osób które na dźwięk nazwiska „Owsiak” nie padają z uwielbieniem na kolana. W stosunku do nich Owsiak jest arogancki, chamski, używa języka menelskiego a wszelkie granice przekroczył kilka dni temu – raz nie przyznając Telewizji Republika akredytacji na konferencję WOŚP, a dwa nakazując swoim gorylom siłowe usunięcie z konferencji Michała Rachonia, który zadał pytanie o nie wykonywanie przez lidera WOŚP wyroku sądu.

 

Jeżeli człowiek jest czysty, nie powinien mieć nic do ukrycia. Gdyby wszystko z WOŚP było w porządku, Owsiak powinien zaprezentować wszystkie dokumenty ośmieszając w ten sposób blogera i wszystkich swoich krytyków. Sąd przyznałby rację liderowi WOŚP, ukazałyby się zasłużone przeprosiny i temat byłby zamknięty. Jurek tymczasem zwodzi, kręci, ucieka, wyzywa i broni się przed ujawnieniem operacji finansowych rękami i nogami. Czemu? Czy naprawdę potrzeba dobitniejszych dowodów na to, że nie mamy do czynienia z dobroczyńcą a w najlepszym wypadku z cwaniaczkiem, zarabiającym pod płaszczykiem dobroczynności?

 

Na koniec dwa słowa do sekty Owsiaka, a więc tych wszystkich którzy pomimo kolejnych dowodów i faktów bronią swojego guru a osoby o innym zdaniu wyzywają i plują na nie jadem. Często mówicie, że „dzięki WOŚP kupiono tyle sprzętu i uratowano tyle dzieci że choćby lider WOŚP sobie coś odpalał to i tak należy mu się wieczny szacunek a on sam jest prawie Bogiem”. Otóż odpowiadam: to ludzie wrzucający do puszek uratowali te dzieci. To darczyńcy kupili ten sprzęt. Owsiak był tylko pośrednikiem. A i jeszcze wiele wskazuje na to że perfidnie część pieniędzy które Polacy dawali z dobrego serca na pomoc dzieciom on przeznaczał na Brudstok, ewentualnie wyprowadzał do własnej kieszeni. Nawet, jeśli Owsiak na lewo wziąłby choć 50 groszy to ręka powinna mu uschnąć. Skoro mówi się, że WOŚP to zbiórka na pomoc bliźnim TO CAŁOŚĆ MA IŚĆ NA POMOC BLIŹNIM. Co do grosza! Ja sam wrzucałem do puszek. Ale dziś nie wiem, czy moje pieniądze pójdą rzeczywiście na sprzęt dla dzieci czy może pomogą kilkunastu chłystkom potaplać się w błocie. Dlatego wolę znaleźć potrzebującą rodzinę, niż łożyć na Owsiaka i jego byznesy.


oceń
5
2

komentarze (5) | dodaj komentarz

Wesprzesz dziwadła swoim 1%?

środa, 05 marca 2014 14:08

W internecie pojawił się pewien filmik. Na początku myślałem, że jest to spot o nazwie "Najzabawniejsze zwierzęta świata". Pomyliłem się jednak...

 

 

W spocie udział bierze prawdziwa plejada gwiazd współczesnej polityki. Nazwiska takie jak Szczuka, Legierski, Bakuła, Jej Perfekcyjność, Grodzkie zobowiązują do pewnego poziomu wypowiedzi. Mniej więcej poziomu mułu.Pierwszy wart uwagi tekst, to to co powiedziała/powiedział Anna Grodzka/Krzysztof Bęgowski (niepotrzebne skreślić). Dowiadujemy się mianowicie, że "Wiem, że płeć określana jest w nauce w dziesięciu różnych kataegoriach".Po chwili Kazia Szczuka wydukała: "Mnie jest trudno wyobrazić sobie tak ad hoc "kobietę i "mężczyznę"". No to akurat się nie dziwię, przecież ta osoba codziennie patrzy kilka razy w lustro. Naprawdę nie dziwię się, że oswajając się z własnym odbiciem nie wie już jak wygląda kobieta i mężczyzna. Po chwili z ust stworzenia nazywanego Kazimierą Szczuką pada jeszcze lepszy tekst: "Męskość to mi się kojarzy z jakimś trzmielem, trutniem (bzzzz)" Tej wypowiedzi, towarzyszy bzyczenie i ruszanie rękami jak skrzydłami ze strony wojowniczej feministki. Przyznam, że poczułem się jakbym oglądał miting jakiejś grupy terapeutycznej. Swoje trzy grosze dorzuciła również Hanna Bakuła: "My jesteśmy zmuszani do posiadania płci. To jest coś okropnego..." Rzeczywiście bulwersujący przejaw patriarchalnego terroru. Od Jej Perfekcyjności usłyszeliśmy znów: „Jeśli człowiek chce się czuć wolny, to musi mieć wolną duszę, więc moja płeć to moja wolność...”.Spot kończy napis: KAŻDY MA PRAWO BYĆ SOBĄ. Przekaż 1% podatku dla fundacji na rzecz osób transpłciowych. Wobec tego komunikuję, że właśnie poczułem się słoniem i żądam by traktować mnie jako równoprawnego płciowo. Ponadto domagam się tira liści i orzechów kokosowych. Apeluję też o wsparcie finansowe na podróż sentymentalną do Afryki.Prywatnie jednak, bohaterów spotu nawołuję: NIE ODRZUCAJCIE LEKÓW. MEDYCYNA NAPRAWDĘ POTRAFI ZDZIAŁAĆ CUDA!! 

A oto rzeczony spot. Tylko oglądacie na własną odpowiedzialność:

 

http://www.youtube.com/watch?v=TiATcazC0FM

 

 

 

 


oceń
4
1

komentarze (11) | dodaj komentarz

O Ukrainie po raz pierwszy i ostatni.

środa, 19 lutego 2014 13:27

Informuję, że temat Ukrainy poruszam na swoim blogu po raz pierwszy i zarazem ostatni. 

 

Zacznijmy od tego, że widok zakrwawionych, czy zabitych ludzi jest zawsze dla mnie dramatyczny i zawsze budzi mój żal. Niemniej stanowczo mówię: NIE ciągłemu wałkowaniu tego tematu przez media. Programy specjalne, gadające głowy mówiące tak naprawdę to samo tylko innymi słowami... Czy dla nas Polaków, nie ma na dziś ważniejszych spraw? Czy nie bliżsi powinni nam być Polacy umierający w kraju z głodu albo tacy, którzy nie mogą dostać sie do lekarzy? Czy nie powinniśmy załamywać rąk nad pacyfikowaniem przez polskojęzyczne władze polskiej gospodarki? Czy nie powinniśmy płakać nad wyludnianiem się Polski, nad kolejnymi falami emigrantów? Czy nie powinniśmy protestować przeciwko okradaniu nas z naszych pieniędzy? Czy nie powinniśmy dyskutować nad zamachem na Lasy Państwowe? Tyle spraw, tyle dramatycznych wydarzeń a my 24 na dobę gadamy o Ukrainie?

 

I wreszcie na koniec. Na Majdanie duża część protestujących to wyznawcy Bandery i UPA. To osoby, które nienawidzą Polaków. To spadkobiercy tych, którzy mordowali Polaków na Wołyniu, którzy stosowali wobec naszych przodków takie tortury taką przemoc o jakiej rewolucjonistom z Majdanu się nie śni w najczarniejszych koszmarach. Ludzie, którzy otwarcie pochwalają hektolitry krwi, którą wylali Polacy przez ukraińskie zwierzęta nazywane niesłusznie ludźmi.

 

Dlatego zachowajmy trochę honoru i nie popierajmy ślepo tych, dla których Polak to tylko śmieć.


oceń
15
2

komentarze (12) | dodaj komentarz

Ryfiński i Urban rozmawiali o chamstwie czyli gdzie jest granica obłudy?

wtorek, 18 lutego 2014 16:21

Muszę przyznać, że z zainteresowaniem śledzę większość odcinków programu "Tak czy Nie" w Polsat News. Istotne kwestie komentowane przez przedstawicieli dwóch stron sporu, częste emocje, ostrzejsze wymiany zdań, jednym słowem zazwyczaj jest czego posłuchać. 

 

Wczoraj jednak trochę mnie zamurowało, kiedy zobaczyłem zestaw gości, mających rozmawiać o "grubej skórze" polityków w kontekście zapowiadanego pozwu ministra Biernackiego przeciwko Władysławowi Frasyniukowi, który nazwał ministra sprawiedliwości "idiotą". W telewizyjnym studiu, naprzeciwko siebie zasiedli... Armand Ryfiński i Jerzy Urban. Nasunęło mi się pytanie: "Jaka może być zawartość ścierwa w ścierwie?" Przyszła refleksja: 1000% co najmniej. 

 

Dwóch naczelnych chamów przez pół godziny rozmawiało o chamstwie w mediach. Przyznam, że ubaw miałem przedni, ale ubaw zastąpiony został zażenowaniem gdy towarzysz Plastuś, który ledwo mieszcząc się w kadrze zaczął ubolewać nad kłamstwami w mediach prawicowych na czele z "Gazetą Polską". Redaktor Naczelny szmatławca, antyklerykalnego "NIE", w którym regularnie lży, obraża i atakuje Kościół, patriotyzm i podstawowe wartości - zarzuca innym kłamstwo. Czas umierać. 

 

Drugi z obecnych w studiu prostaków Armand Ryfiński, który podejrzewany był o produkowanie opasek ze swastykami oraz próbę otrucia własnego ojca przedstawił swoją prywatną listę politycznych chamów. Oczywiście wszystkie miejsca przypadły posłom PiSu. Kiedy redaktor prowadząca - Agnieszka Gozdyra zapytała Ryfińskiego o jego partyjnego kolegę znanego z ciągot do kóz usłyszeliśmy, że to sprawy "incydentalne". Śmiech na sali... Rodzi się pytanie: GDZIE JEST GRANICA OBŁUDY I ZAKŁAMANIA? Wydaje się, że nie ma takowej dla panoszącej się lewackiej zarazy.

 

Na koniec cytacik z Jana Pietrzaka:

 

Wie pan, kto to Urban? To taki mężczyzna, który zasypia w krawacie, żeby rano odróżnić dupę od twarzy. 

 

Nic dodać, nic ująć. Wypada tylko przyklasnąć. 


oceń
16
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Nie masz ekspertów? Zaatakuj na Twitterze.

wtorek, 18 lutego 2014 12:52

C:\fakepath\Kidawa.jpgPrezes PiS Jarosław Kaczyński zaproponował premierowi Donaldowi Tuskowi debatę na temat służby zdrowia. Oficjalna odpowiedź ma nastąpić jutro, ale już dziś możemy przypuszczać jak sprawa się zakończy.

 

Prezes Kaczyński proponująć debatę, zaznaczył że premier może przyjść na nią z ministrem zdrowia - Bartoszem Arłukowiczem oraz ekspertami. Tymczasem rzecznik rządu - Małgorzata Kidawa Błońska w swoim pierwszym Twitterowym wpisie napisała odnosząc się do propozycji Kaczyńskiego: "Kobiety nie cenią mężczyzn, którzy chowają się za plecami innych np. ekspertów. Panie Prezesie stań do debaty jeden na jeden. Nie tchórz". Po pierwsze to chyba ta twitterowa polityka PO jest zaraźliwa... Najpierw minister Nieporadek, teraz rzecznik rządu... A może tak Pani rzecznik powiedziałaby to prezesowi w twarz a nie poprzez medium społecznościowe?

Po drugie i chyba najważniejsze jest to, że pani rzecznik musiała zaatakować prezesa. Odwróciła w ten sposób uwagę od najważniejszej kwestii... W Platformie NIE MA ekspertów w żadnej dziedzinie, tym bardziej w dziedzinie służby zdrowia. Jak więc można przyjść z kimś kogo nie ma? Żeby uniknąć kompromitacji, rzecznik do zadań specjalnych broniąc siebie i swojego szefa przed kompromitacją postanowiła zaatakować i pokąsać. Metoda stara jak świat, ale już coraz mniej skuteczna.

 

Jesteśmy również na facebooku: 

 

https://www.facebook.com/pages/felietooon17bloogpl/414734655228588

 


oceń
26
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


sobota, 24 lutego 2018